Investeerimiskinnisvara – Mis, miks ja kuidas?

Investeerimiskinnisvara on üks lihtsamaid ja riskivabamaid viise kuidas enda raha jätkusuutlikult investeerida. Omades korterit või maja, mis on välja üüritud, ja toodab sulle iga kuu kasvõi natukene tulu, tundub vabastav, kuna see toodab tulu ka siis kui ise tööd aktiivselt ei tee.

 

Mida aeg edasi, seda usinamalt otsivad eestimaalased ka Investeerimiskinnisvara soetamine ei ole enam ainult rikkuritele, vaid üha enam eestimaalasi leiab end investeerimismõtteid mõlgutamast, et mida peaks tegema, et tulevik mul ja võsukestel heldem oleks? Kutsume sind meiega kaasa.

Järgmise põlvkonna vara

Kelle jaoks me tegelikult investeerime? Meie endi jaoks loomulikult! Aga tegelikult tahaksime me head elu ju ka endi lastele ja nende peredele. Tähtis on õpetada ka lastele, kuidas säästa ja kuidas investeerida, kuidas enda aega hästi ära kasutada – sest kõik algab ju siiski meie mõtetest ja tõekspidamistest.

Edulugu – Esimene investeering

Omasin pisikest kahetoalist korterit Tallinnas, mille olin soetanud enda vanematelt saadud tagatisega. Plaan oli minna Tallinnas tööle, aga nagu elus tihti juhtub, kohtasin ma kedagi just siis. Mõtlesime natukene elu üle järele, millal lapsed võiks tulla ja kuidas karjääriga jne, ja võtsimegi nõuks minna maailma avastama pigem varem kui hiljem. Plaan Tallinnasse kolida lükkus edasi ja plaan Aasiat vallutama minna tuli selle asemel.

 

Korter aga oli juba soetatud pangalaenuga, ja sel hetkel müümine väga kasulik poleks olnud. Tutvuste kaudu teadsime Veldat ja küsisime mis lahendused meile saadaval oleksid? Veldal oli kohe vastus varnast võtta – „Üürige enda korter välja ja minge vaadake maailma. Korter on alles ka siis kui tagasi tulete ja on enda üürituluga iga kuu teie pangalaenu vähendanud.„

 

Ja nii saigi- andsime korteri Veldale haldamiseks: Velda on meie kontaktisik korteriga asjatamisel, tema hoolitseb, et korter on alati välja üüritud ja kui midagi viltu on, saab ka korterist läbi käia ja üürnikuga läbi rääkida. Kord kuus hoiame reisi ajal ühendust Veldaga, et kuidas asjad laabuvad ja kuidas rahadega lood. Ise pidime hoolitsema, et kindlustusleping sõlmitud on.

 

Meeletut kasumit ma seekord ei teeninud, aga see-eest ei pidanud me ka midagi pangalaenu tagasimaksmiseks juurde maksma omast taskust reisimise ajal. Mis aga muutus, oli minu mõtteviis rahast ja investeerimisest, sest kinnisvarasse investeerimismõtteid mõlgutan ma üha tihedamini tänaseni.

 

Ja sealt see kõik algas.